Strona główna » Wpisy opublikowane przez Administrator

Author Archives: Administrator

Akcja „Sprzątanie świata”

Uczniowie naszej szkoły z wielkim zaangażowaniem włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2017”, realizowanej  u nas w dniu 15.09.2017 r. pod hasłem: „Nie ma śmieci – są surowce”.

Zgodnie z opracowanym wcześniej przez szkolnego koordynatora akcji, panią Dominikę Kosidło, harmonogramem prac, każda klasa miała do posprzątania wyznaczony rejon Niedoradza. Odpowiednio wyposażeni w worki do segregacji śmieci i rękawice ochronne, pod opieką swoich wychowawców i nauczycieli, uczniowie ochoczo przystąpili  do porządkowania naszej miejscowości. Tym drobnym gestem dali dobry przykład i pokazali, jak na co dzień należy dbać o swoje środowisko naturalne.

Dokumenty szkoły

Do otwarcia niektórych poniższych dokumentów niezbędny będzie bezpłatny czytnik plików PDF. Jeśli na Państwa komputerze nie ma zainstalowanego takiego programu, można go pobrać stąd: Adobe Reader.

Statut i regulaminy, programy profilaktyczno-wychowawcze szkoły

 1. Statut Szkoły Podstawowej (01.09.2017)
 2. Statut oddziałów gimnazjalnych (01.09.2017)
 3. Wewnątrzszkolny System Oceniania (01.09.2017) + załącznik:
  1. Karta oceny śródrocznej/rocznej zachowania ucznia (01.09.2017)
 4. Przedmiotowe Systemy Oceniania (wrzesień 2017):
  1. Język polski – kl. II – III gimnazjum
  2. Matematyka – kl. IV, V, VII SP, II i III gimnazjum
  3. Historia
  4. Język niemiecki
  5. Przyroda
  6. Biologia
  7. Chemia
  8. Informatyka – kl. IV i V SP
  9. Plastyka
  10. Muzyka
  11. Zajęcia artystyczne
 5. Regulamin funkcjonowania Dziennika Elektronicznego (06.02.2017)
 6. Wewnątrzszkolny System Doradztwa Zawodowego dla Gimnazjum (14.09.2015)
 7. Regulamin stołówki szkolnej
 8. Regulamin szatni szkolnej

Plan pracy szkoły

 1. Plan pracy szkoły na rok 2017/2018

Wybrane procedury

 1. Procedura uzyskiwania zwolnienia z zajęć wychowania fizycznego, zajęć komputerowych lub informatyki oraz z wykonywania określonych ćwiczeń na zajęciach wychowania fizycznego – wraz z wzorami pism (14.09.2015)

Sprawdzian szóstoklasisty/Egzamin gimnazjalny

 1. Szkolna instrukcja przygotowania i organizacji sprawdzianu/egzaminu

Wzory pism i inne informacje dla rodziców

 1. Wniosek o wydanie duplikatu świadectwa / legitymacji szkolnej 
 2. Informacje o opłatach za wydanie duplikatu świadectwa / legitymacji szkolnej 

Wzory pism i inne informacje dla nauczycieli

 1. Wniosek o dopuszczenie do użytku programu nauczania

Zajęcia pozalekcyjne 2017/2018

[w przygotowaniu]

Poniedziałek


 • / …

 • / …

Wtorek


 • / …

 • / …

Środa


 • / …

 • / …

Czwartek


 • / …

 • / …

Piątek


 • / …

 • / …

Rok szkolny 2017/2018 – rozpoczęty!

Uroczystym apelem rozpoczęliśmy w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Niedoradzu rok szkolny 2017/2018.

Wójt Gminy Otyń, pani Barbara Wróblewska, zrelacjonowała stan prac termomodernizacyjnych przeprowadzanych w placówce, a następnie przedstawiła całej społeczności szkolnej nowego dyrektora, pana Wiesława Szklarza. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Sylwia Sołtys, przekazała dyrektorowi kwiaty od witających go uczniów. W imieniu rodziców życzenia nowemu dyrektorowi złożyła pani Iwona Przygrodzka.

W swoim przemówieniu dyrektor W. Szklarz zapewnił, że nie czeka nas rewolucja, tylko wspólna praca rodziców i nauczycieli dla dobra dzieci. Podkreślił też pozytywne zmiany jakie niesie ze sobą remont szkoły dla komfortu nauki dzieci.

W trakcie apelu nie zabrakło też życzeń dla uczniów i nauczycieli. Do tych od pani Wójt i dyrektora dołączyły życzenia od proboszcza otyńskiej parafii, ks. Zbigniewa Tartaka.

Po zakończeniu apelu uczniowie przeszli do sal na spotkanie ze swoimi wychowawcami.

Oby rozpoczynający się rok szkolny 2017/2018 okazał się dla wszystkich szczęśliwym!

Kalendarium roku szkolnego 2017/2018

KALENDARIUM ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

 

Data Temat
04.09.2017  Rozpoczęcie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
23 – 31.12.2017  Zimowa przerwa świąteczna
15.01.2018  Zakończenie I półrocza
12 – 25.02.2018  Ferie zimowe
29.03. – 03.04.2018  Wiosenna przerwa świąteczna
18 – 20.04.2018  Egzaminy gimnazjalne
22.06.2018  Zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

 

ZEBRANIA Z RODZICAMI W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

 

Data Temat
 

w przygotowaniu

 

HARMONOGRAM RAD PEDAGOGICZNYCH W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

 

Data Temat
 

w przygotowaniu

 

Trzymaj formę

Program „Trzymaj Formę” to inicjatywa promująca zdrowy styl życia, charakteryzująca się dwukierunkowym podejściem: propaguje zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną.

Zespół Szkół im. H. Sienkiewicza w Niedoradzu w roku szkolnym 2016/2017 w ramach programu edukacyjnego Trzymaj Formę realizował projekt pt.  „Cukier? Nie, dziękuję!” Poniżej prezentujemy sprawozdanie z przebiegu projektu.

 

* * *

Relacje z projektów i ich rozstrzygnięć z lat poprzednich

Wycieczka rowerowa do Koła Łowieckiego RYŚ

W dniu dzisiejszym odbyła się wycieczka rowerowa do siedziby Koła Łowieckiego „RYŚ” w Bobrownikach. Uczniowie klasy IV PSP i I PG pod opieką pani Dominiki Kosidło i Beaty Linkiewicz przejechali leśnymi drogami. Zatrzymywaliśmy się, aby wysłuchać ciekawej lekcji prowadzonej przez leśniczego Tomasza Johna, który opowiadał dzieciom o racjonalnym gospodarowaniu zasobami leśnymi, opiece nad zwierzyną oraz o ochronie przyrody. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali i zadawali pytania. Na miejscu łowczy, Leszek Szewczyk, przekazał nam wiele cennych informacji na temat funkcjonowania koła łowieckiego. Wysłuchaliśmy odgłosów zwierzyny leśnej, oglądnęliśmy tropy zwierząt oraz nauczyliśmy się gwary łowieckiej. Rozwiązaliśmy też test podsumowujący zdobytą wiedzę i oraz zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

Bardzo serdecznie dziękujemy za wiele cennych wiadomości oraz za upominki i przygotowany dla nas poczęstunek.

Finał Czwartków Lekkoatletycznych z medalami.

Z radością i dumą prezentujemy zdjęcia podium zawodów finałowych Czwartków Lekkoatletycznych w Nowej Sól, które odbyły się 31.05.2017 r. Na podium tłumnie uczniowie naszej szkoły – nie mogło być inaczej, skoro w walkę o medale i satysfakcję z sukcesu włożyli tyle serca i zaangażowania.Zawodnikami Zespołu Szkół w Niedoradzu opiekował się nauczyciel wychowania fizycznego, pan Piotr Pawłowski.

Wszystkim uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wizyta w szkole partnerskiej w Falkenberg/Elster

W dniach 22 – 25 maja 2017 trzydzieścioro uczniów i uczennic naszej szkoły pod opieką swoich wychowawczyń, pań: Małgorzaty Gabriel, Dominiki Kosidło i Darii Królik oraz nauczyciela języka niemieckiego, pana Marcina Szramy,  wzięło udział w wymianie szkolnej w ramach projektu „Gemeinsame Projekttage 2017 / Wspólne dni projektowe 2017” w mieście Falkenberg/Elster (Niemcy, Brandenburgia). Projekt sfinansowany został z funduszy Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz ze środków własnych Miasta Falkenberg/Elster i Gminy Otyń.

Dzieci z Niedoradza zostały bardzo ciepło przyjęte przez swoich niemieckich kolegów, ich nauczycieli i rodziców. Zakwaterowani zostaliśmy w jednym z najpiękniejszych zakątków Falkenbergu, na terenie Miejskiego Ośrodka Wypoczynkowego nad jeziorem Kiebitz. W pobliżu były place zabaw, boiska sportowe, a całość okalały tereny parkowe i leśne. Doskonałe miejsce do wspólnej zabawy i integracji, które już pierwszego dnia mieliśmy okazję poznać bliżej – w trakcie biegu patrolowego wokół jeziora oraz w podczas zabaw i gier sportowych.

Drugiego dnia wizyty wyruszyliśmy wraz z niemieckimi przyjaciółmi na wycieczkę do lipskiego ZOO. Wszyscy przekonaliśmy się, że to miejsce, które po prostu trzeba zobaczyć. A dzięki specjalnie przygotowanym dla uczestników w języku polskim i niemieckim zeszytowi zadań mogliśmy poznawać tajemnice świata zwierząt w prawdziwie międzynarodowym stylu.

Po wizycie w ZOO gospodarze pokazali nam jeszcze monumentalny pomnik Bitwy Narodów, znajdujący się na obrzeżach lipska. Imponująca budowla. Zaś wieczorem tego samego dnia czekała na nas kolejna wspaniała atrakcja. Wieczór z grillem i dyskoteka na świeżym powietrzu.

Trzeci dzień pobytu w Falkenbergu zawiódł nas do tamtejszej Szkoły Podstawowej im. A. Lindgren, gdzie wzięliśmy udział w Dniu Ruchu Drogowego. Niemieccy policjanci pozwolili nam na przykład zmierzyć prędkość fotoradarem, a instruktorzy jazdy zaprezentowali nam filmy ilustrujące najczęstsze błędy popełniane przez użytkowników dróg.

Wyjazd do Falkenbergu wszystkim uczestnikom wymiany bardzo się spodobał. Niejedno dziecko z chęcią zostałoby jeszcze dłużej. Szczególnie ujmująca była uprzejmość i gościnność niemieckich rodziców i nauczycieli, którzy bardzo troszczyli się, żeby polskim gościom niczego nie brakowało i żeby mogły jak najwięcej czasu spędzić na zabawie w polsko-niemieckim gronie. Jak wiemy z arkuszy ewaluacyjnych, dzieci wyniosły z tego spotkania mnóstwo pozytywnych wrażeń i wspomnień, ale także ważnych refleksji związanych z postawami otwartości i tolerancji. I rzecz wcale nie bagatelna – mogły w praktyczny sposób przekonać się, jak radzą sobie w środowisku obcojęzycznym i jak bardzo potrzebna jest w dzisiejszym świecie znajomość języka.

Aby obejrzeć zdjęcia z wydarzenia, kliknij w miniaturkę na początku artykułu. Galeria otworzy się w nowym oknie przeglądarki.

Uczciliśmy Święto Narodowe 3 Maja

Apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja jest wpisany w coroczny kalendarz uroczystości naszej szkoły, dlatego też 28 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczystość upamiętniająca 226 rocznicę przyjęcia tego ważkiego Dokumentu. W uroczystości, oprócz społeczności szkolnej, wzięli udział przedstawiciele władz gminy, kuratorium, rodziców oraz sołectwa.

Uczniowie klasy II gimnazjum zaprezentowali krótką lekcję historii i patriotyzmu, która przybliżyła dzieciom i młodzieży okoliczności powstania pierwszej polskiej konstytucji. Montaż słowno-muzyczny miał uświadomić młodemu pokoleniu, że każdy powinien znać historię swojego kraju. Historia potrzebna jest nam wszystkim. Wsłuchując się w głos przeszłości, uczymy się przecież rozumieć i mądrze kształtować teraźniejszość.

Część artystyczną uczniowie klasy II gimnazjum oraz  przygotowali pod opieką nauczyciela języka polskiego – pani Katarzyny Migacz. W czasie uroczystości piosenki zaśpiewali uczniowie klasy VI (Natalia Rekiel i Julian Metack).

Przy okazji wizyty w naszej szkole, pani Katarzyna Pernal-Wydyrkiewicz, Lubuski Wicekurator Oświaty, przekazała listy gratulacyjne Julianowi Metackowi, który został laureatem wojewódzkim Konkursu przedmiotowego z języka niemieckiego, a także nauczycielowi Julka, panu panu Marcinowi Szramie. Do gratulacji dla laureata dołączyła się w imieniu Wójta Gminy Otyń, sekretarz Gminy, pani Halina Malczewska.

Aby obejrzeć zdjęcia z wydarzenia, kliknij w miniaturkę na początku artykułu. Galeria otworzy się w nowym oknie przeglądarki.

Archiwum strony