Strona główna » Wpisy opublikowane przez Administrator

Author Archives: Administrator

Ferie w szkole

Wyjątkowe ferie zimowe A.D. 2017 już za nami. Program „Ferii w szkole” pełen był atrakcji i  niespodzianek: kino familijne, czytanie bajek, wspólne gotowanie, gimnastyka dla dzieci i młodzieży, siatkówka, koszykówka, piłka nożna, tenis stołowy i siłownia, zabawa przy grach planszowych. Nauczyciele prowadzący zajęcia feryjne dołożyli wszelkich starań, żeby nikt się nie musiał nudzić, a wspólnie spędzony czas pozwolił nam nie tylko dobrze odpocząć od trudów nauki, ale też być może odkryć w sobie nowe talenty i zainteresowania.

Aby obejrzeć zdjęcia z wydarzenia, kliknij w miniaturkę na początku artykułu. Galeria otworzy się w nowym oknie przeglądarki.

Co to jest słonka?

Trzydzieścioro uczniów naszej szkoły spędziło zimowy dzień w lesie. Naszymi przewodnikami byli pan Wiesław Januszewicz – prezes Koła Łowieckiego „Słonka” oraz pomysłodawcy akcji, myśliwi: pan Waldemar Bojko i pan Łukasz Kempa. Pomagaliśmy w karmieniu zwierząt, uzupełniając siano w paśnikach i sól w lizawkach.

Następnie gościliśmy w Domku Myśliwskim w Ługowie, gdzie poznaliśmy legendę o św. Hubercie oraz wiele ciekawostek z działalności koła. Niektórzy z nas dopiero tutaj dowiedzieli się, że słonka to ptak.

Ten pełen wrażeń dzień zakończyliśmy pieczeniem kiełbasek nad ogniskiem w myśliwskiej altanie. Bardzo dziękujemy Kołu Łowieckiemu „Słonka” za zorganizowanie nam tak atrakcyjnego wyjazdu.

Aby obejrzeć zdjęcia z wydarzenia, kliknij w miniaturkę na początku artykułu. Galeria otworzy się w nowym oknie przeglądarki.

Graliśmy z WOŚP

W niedzielę 15 stycznia włączyliśmy się do wspólnego grania z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Na scenie przygotowanej w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Otyniu wystąpili:

– śpiewające: Natalia Rekiel, Weronika Pelc, Anastazja Ćmiel, Klaudia Strzelczyk i Roksana Żukowska
– w układzie breakdance Kuba Dąbrowski i Wiktor Stankiewicz
– w pokazie tańca towarzyskiego (samba, jive, cha-cha) Julian Metack ze swoją partnerką ze szkoły tańca Gracja – Alicją Baran

Każdy występ wywoływał burzę oklasków.
Nad całością programu artystycznego czuwała pani Małgorzata Gabriel.

Bardzo dziękujemy wszystkim artystom za występ, a ich rodzicom za poświęcony czas.

Aby obejrzeć zdjęcia z wydarzenia, kliknij w miniaturkę na początku artykułu. Galeria otworzy się w nowym oknie przeglądarki.

Wzięliśmy udział w akcji Szlachetna Paczka

W ramach SZKOLNEGO WOLONTARIATU uczennice gimnazjum w Zespole Szkół w Niedoradzu zorganizowały kiermasz świąteczny. Przygotowały przepiękne kartki świąteczne, bileciki do prezentów, świeczniki i choinki. Dziewczynki sprzedawały je w szkole oraz w Otyniu w ramach Gminnych Mikołajek. Zebraną kwotę wpłacono tytułem : Więcej PACZKI – Darowizna na Stowarzyszenie WIOSNA, które co roku jest organizatorem akcji SZLACHETNA PACZKA.

Jako wolontariusze chcielibyśmy podziękować wszystkim tym, którzy kupili nawet najmniejszą rzecz na kiermaszu i jednocześnie wsparli tak wspaniałą idę ludzkiej życzliwości. Dziękujemy RODZICOM, DZIECIOM, wszystkim MIESZKAŃCOM Niedoradza i Otynia.

wolontariusze
Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza w Niedoradzu
wraz z opiekunem

Pierniczki bożonarodzeniowe

Już dziś w całej szkole pachnie Bożym Narodzeniem! A wszystko za sprawą uczniów klas: III, V i VI.  Od rana w szkolnej stołówce uczniowie z wychowawczyniami ozdabiali bożonarodzeniowe pierniczki. Pachniało gorącą czekoladą i cynamonem. Było mnóstwo śmiechu i kolorowego zamieszania. Powstały piękne płatki śniegu i barwne niedźwiedzie polarne.

Aby obejrzeć zdjęcia z wydarzenia, kliknij w miniaturkę na początku artykułu. Galeria otworzy się w nowym oknie przeglądarki.

Wyskokowe Mikołajki

Były wyskoki, podskoki, salta, skoki do basenu i wiele śmiechu. A wszystko z okazji mikołajek. Uczniowie III klasy SP oraz klasy V i VI wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez trenerów w zielonogórskim parku trampolin SKOOLOCO. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni zapowiedzieliśmy się na kolejnym spotkaniu.

Aby obejrzeć zdjęcia z wydarzenia, kliknij w miniaturkę na początku artykułu. Galeria otworzy się w nowym oknie przeglądarki.

Reaktywacja Szkolnego Klubu Gier Planszowych

skgp-zagrajZ dniem 1 grudnia 2016 powróciliśmy w naszej szkole do cotygodniowej, wspólnej zabawy przy grach planszowych. Spotkania Szkolnego Klubu Gier Planszowych „Zagraj” odbywać się będą w czwartki w godzinach 13.30 – 14.30 w sali 211.

Na miejscu, do dyspozycji uczestników jest spora biblioteczka gier – po części znanych już nam ze spotkań w latach poprzednich, ze szkolnych festiwali gier „Zagraj rodzinnie” czy ze wspólnych spotkań z naszymi, również lubiącymi planszówki, przyjaciółmi ze Szkoły Podstawowej im. A. Lindgren w Falkenbergu.

Poza grami z biblioteczki szkolnej pojawią się też na zajęciach nowe tytuły, spróbujemy też wymyślić własną grę o bezpieczeństwie w sieci. W ten sposób chcemy dołożyć naszą cegiełkę do konkursu Bezpiecznie Tu i Tam, w którym nasza szkoła bierze udział. Mamy też kilka innych pomysłów na ciekawe spędzenie czasu przy grach i w miłym towarzystwie. W najbliższy czwartek na przykład będziemy projektować własne karty do naszej ulubionej ostatnio gry Speed Cubs.

Wszystkich Uczniów, ale także Rodziców i Dziadków, którzy mają czas w czwartki o 13.30, zapraszamy do wspólnego grania. A tymczasem zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmu z naszego pierwszego w tym roku szkolnym planszówkowania.

Wizyta Lubuskiego Kuratora Oświaty w Niedoradzu

wizytakurator01W czwartek 24 listopada naszą gminę odwiedziła Ewa Rawa, Lubuski Kurator Oświaty. W towarzystwie Wójta Gminy Otyń, Barbary Wróblewskiej, zawitała m.in. do Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza w Niedoradzu. Tematem rozmowy z Dyrektorem szkoły, panią Urszulą Wiśniewską, była planowana przez rząd reforma oświaty, a także aktualne potrzeby placówki. Kurator zapewniła o pełnym wsparciu i pomocy przy wdrażaniu reformy.

Pani Kurator znalazła także czas na krótkie spotkanie z poszczególnymi zespołami klasowymi i nauczycielami w trakcie ich zajęć lekcyjnych. Dla dzieci spotkanie z Kurator było wielkim, bardzo sympatycznym przeżyciem.

Nasza szkoła przejdzie termomodernizację

termomodernizacja01Milion złotych z Unii Europejskiej dla szkoły w Niedoradzu! Już w przyszłym roku placówka ta przejdzie termomodernizację. 24 listopada Zarząd Województwa Lubuskiego podjął decyzję o dofinansowaniu projektu złożonego przez Gminę Otyń.

Projekt pod nazwą „Termomodernizacja Zespołu Szkół w Niedoradzu wraz zastosowaniem Odnawialnych Źródeł Energii” przewiduje wymianę okien, drzwi, ocieplenie ścian i stropów, a także wymianę instalacji centralnego ogrzewania. Ponadto planuje się instalację pompy cieplnej i systemu rekuperacji. Wartość całej inwestycji to 1 mln 313 tys. zł, a dofinansowanie z Unii Europejskiej wyniesie 1 mln 19 tysięcy złotych. Inwestycja rozpocznie i zakończy się w 2017 r. „Ogrzewanie tak dużego budynku to spory wydatek dla budżetu gminy. Ocieplenie szkoły znacząco zmniejszy rachunki za gaz.” – dodaje Barbara Wróblewska, Wójt Gminy Otyń.

Wójt w czwartek 24 listopada w sprawie projektu spotkała się z Danielem Roguskim, Zastępcą Dyrektora Departamentu Programów Regionalnych Urzędu Marszałkowskiego. „Wniosek gminy otrzymał wysoką punktację. Gratuluję sukcesu i życzę powodzenia w realizacji inwestycji.” – powiedział Daniel Roguski.

termomodernizacja02

żródło: Profil Urzędu Gminy Otyń w serwisie Facebook

Projekt gimnazjalny

Dokumentacja projektu

Propozycje tematów projektów na rok 2016/2017

Język polskiy

1. Wyrazy modne i nieznośnie natrętne. O współczesnej polszczyźnie słów kilka
2. Od tabliczki glinianej do książki elektronicznej – przedstawiamy krótką historię zapisu myśli ludzkiej.

Historia

1. Zmiany społeczno-obyczajowe a zmiany prawa – rys historyczny.

Matematyka

1. Symetrie wokół nas.

Chemia

1. Czy wszystkie cukry są słodkie?

Fizyka

1. Ekologiczne sposoby pozyskiwania energii.

Język angielski

1. Anglicyzmy we współczesnej polszczyźnie.

Język niemecki

1. Wartości promowane we współczesnej piosence niemieckiej.

Sprawozdania z realizacji projektów gimnazjalnych w latach ubiegłych

Archiwum strony