Strona główna » Wpisy opublikowane przez Administrator

Author Archives: Administrator

Egzaminowani

Uczniowie klasy III gimnazjum, na zdjęciu z wychowawcą – p. Piotrem Pawłowskim, przeżyli prawdziwy maraton egzaminacyjny. W ciągu trzech kwietniowych dni napisali egzamin, składający się z sześciu części. Zdania na temat łatwości zadań egzaminacyjnych są podzielone…Wyniki otrzymamy 16 czerwca.

Kochani Trzecioklasiści, nadal wszyscy trzymamy za Was kciuki!

Warsztaty chemiczne, czyli chemia na wesoło

Specjalistki-instruktorki z Centrum Chemii w Małej Skali z Torunia 12 kwietnia 2017 roku przeprowadziły w naszej szkole warsztaty chemiczne. Zarówno dla przedszkolaków, jak i dla uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjalistów była to doskonała okazja do pogłębienia swojej wiedzy w zakresie przyrody oraz chemii.

Zajęcia rozpoczęły się w salach lekcyjnych. Tam korzystając ze sprzętu i odczynników, które zapewnili prowadzący, uczniowie samodzielnie wykonywali doświadczenia chemiczne, obserwowali wyniki swojej pracy i wyciągali wnioski.

Na koniec wszystkie klasy biorące udział w zajęciach, spotkały się w sali gimnastycznej, aby podziwiać pokaz niezwykłych doświadczeń przeprowadzonych przez profesjonalistów. Oczywiście, także i tutaj nie zabrakło osobistego zaangażowania uczestników, co można zaobserwować na zdjęciach z wydarzenia.

Organizatorką zajęć była pani Dominika Kosidło. Dziękujemy i czekamy na więcej.

Aby obejrzeć zdjęcia z wydarzenia, kliknij w miniaturkę na początku artykułu. Galeria otworzy się w nowym oknie przeglądarki.

Nasz reprezentant w Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W dniu 05.04.2017 w Zespole Szkół w Otyniu odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Z naszej szkoły w zmaganiach konkursowych udział wzięły cztery osoby: Justyna Boczek (kl. III PSP), Mikołaj Januszewicz (kl. III PSP), Julian Metack (kl. VI PSP) oraz Michał Senator (kl. VI PSP). W kategorii klas I-VI miejsce II zajął Michał Senator i tym samym zakwalifikował się do eliminacji powiatowych w Nowej Soli. Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Aby obejrzeć zdjęcia z wydarzenia, kliknij w miniaturkę na początku artykułu. Galeria otworzy się w nowym oknie przeglądarki.

Sukcesy w konkursach przedmiotowych

Z wielką dumą informujemy, że Julian Metack, uczeń klasy VI Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza, został laureatem Konkursu przedmiotowego z języka niemieckiego, organizowanego przez Lubuskiego Kuratora Oświaty.

Natomiast kolega Juliana z klasy, Michał Senator, w Konkursie przedmiotowym z przyrody dotarł aż do finału wojewódzkiego, w którym osiągnął bardzo dobry wynik punktowy.

Obu chłopcom, a także przygotowującym ich do konkursów: nauczycielowi języka niemieckiego, panu Marcinowi Szramie oraz nauczycielce przyrody, pani Dominice Kosidło – serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Życzliwość na wiosnę

21 marca korytarze naszej szkoły przypominały wiosenne łąki. Wszystko za sprawą kolorowo ubranych uczniów – każdego w barwach własnej klasy. Najciekawiej ubraną klasą okazała się I gimnazjum – „czerwoni”. Na pierwszej lekcji uczniowie napisali test, który sprawdził ich wiedzę na temat zdrowia. Później klasy odwiedzały się składając sobie życzenia z okazji Dnia Życzliwości oraz obdarowując koleżanki i kolegów słodkimi niespodziankami.  Wszystkie klasy szkoły podstawowej wzięły udział w wiosennym turnieju o immunitet, chroniący przed zadaniami domowymi. Zdobyły go klasa III SP i V SP.  Było głośno, wesoło, słodko i oczywiście życzliwie.

Aby obejrzeć zdjęcia z wydarzenia, kliknij w miniaturkę na początku artykułu. Galeria otworzy się w nowym oknie przeglądarki.

 

Przedszkolaki powitały wiosnę

We wtorek, 21.03.2017 r., dzieci z oddziału przedszkolnego w Niedoradzu wraz z rodzicami i wychowawczynią Jolantą Piechowiak wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy – powitania wiosny”. Przygotowania do tej uroczystości przedszkolnej odbywały się już wcześniej poprzez naukę piosenek, wymyślanie haseł, natomiast rodzice zajęli się przygotowaniem kukły Marzanny.

O godzinie 11.00 wszystkie przedszkolaki z wychowawczynią i rodzicami zebrały się przed szkoła, by wyruszyć barwnym korowodem. Dzieci z okrzykami, kolorowymi kwiatkami, instrumentami wzbudzały zainteresowanie przechodniów. Po dotarciu na wyznaczone miejsce tradycyjnymi okrzykami „Precz zimo zła”, „ Witaj wiosno” i piosenkami pożegnaliśmy zimę. Nie zabrakło też okazji do wesołej zabawy, a wiosenna impreza zakończyła się wspólnym pieczeniem kiełbasek.

Po powrocie do przedszkola dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mamy nadzieję że zagości u nas na dobre.

Aby obejrzeć zdjęcia z wydarzenia, kliknij w miniaturkę na początku artykułu. Galeria otworzy się w nowym oknie przeglądarki.

Ferie w szkole

Wyjątkowe ferie zimowe A.D. 2017 już za nami. Program „Ferii w szkole” pełen był atrakcji i  niespodzianek: kino familijne, czytanie bajek, wspólne gotowanie, gimnastyka dla dzieci i młodzieży, siatkówka, koszykówka, piłka nożna, tenis stołowy i siłownia, zabawa przy grach planszowych. Nauczyciele prowadzący zajęcia feryjne dołożyli wszelkich starań, żeby nikt się nie musiał nudzić, a wspólnie spędzony czas pozwolił nam nie tylko dobrze odpocząć od trudów nauki, ale też być może odkryć w sobie nowe talenty i zainteresowania.

Aby obejrzeć zdjęcia z wydarzenia, kliknij w miniaturkę na początku artykułu. Galeria otworzy się w nowym oknie przeglądarki.

Co to jest słonka?

Trzydzieścioro uczniów naszej szkoły spędziło zimowy dzień w lesie. Naszymi przewodnikami byli pan Wiesław Januszewicz – prezes Koła Łowieckiego „Słonka” oraz pomysłodawcy akcji, myśliwi: pan Waldemar Bojko i pan Łukasz Kempa. Pomagaliśmy w karmieniu zwierząt, uzupełniając siano w paśnikach i sól w lizawkach.

Następnie gościliśmy w Domku Myśliwskim w Ługowie, gdzie poznaliśmy legendę o św. Hubercie oraz wiele ciekawostek z działalności koła. Niektórzy z nas dopiero tutaj dowiedzieli się, że słonka to ptak.

Ten pełen wrażeń dzień zakończyliśmy pieczeniem kiełbasek nad ogniskiem w myśliwskiej altanie. Bardzo dziękujemy Kołu Łowieckiemu „Słonka” za zorganizowanie nam tak atrakcyjnego wyjazdu.

Aby obejrzeć zdjęcia z wydarzenia, kliknij w miniaturkę na początku artykułu. Galeria otworzy się w nowym oknie przeglądarki.

Graliśmy z WOŚP

W niedzielę 15 stycznia włączyliśmy się do wspólnego grania z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Na scenie przygotowanej w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Otyniu wystąpili:

– śpiewające: Natalia Rekiel, Weronika Pelc, Anastazja Ćmiel, Klaudia Strzelczyk i Roksana Żukowska
– w układzie breakdance Kuba Dąbrowski i Wiktor Stankiewicz
– w pokazie tańca towarzyskiego (samba, jive, cha-cha) Julian Metack ze swoją partnerką ze szkoły tańca Gracja – Alicją Baran

Każdy występ wywoływał burzę oklasków.
Nad całością programu artystycznego czuwała pani Małgorzata Gabriel.

Bardzo dziękujemy wszystkim artystom za występ, a ich rodzicom za poświęcony czas.

Aby obejrzeć zdjęcia z wydarzenia, kliknij w miniaturkę na początku artykułu. Galeria otworzy się w nowym oknie przeglądarki.

Wzięliśmy udział w akcji Szlachetna Paczka

W ramach SZKOLNEGO WOLONTARIATU uczennice gimnazjum w Zespole Szkół w Niedoradzu zorganizowały kiermasz świąteczny. Przygotowały przepiękne kartki świąteczne, bileciki do prezentów, świeczniki i choinki. Dziewczynki sprzedawały je w szkole oraz w Otyniu w ramach Gminnych Mikołajek. Zebraną kwotę wpłacono tytułem : Więcej PACZKI – Darowizna na Stowarzyszenie WIOSNA, które co roku jest organizatorem akcji SZLACHETNA PACZKA.

Jako wolontariusze chcielibyśmy podziękować wszystkim tym, którzy kupili nawet najmniejszą rzecz na kiermaszu i jednocześnie wsparli tak wspaniałą idę ludzkiej życzliwości. Dziękujemy RODZICOM, DZIECIOM, wszystkim MIESZKAŃCOM Niedoradza i Otynia.

wolontariusze
Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza w Niedoradzu
wraz z opiekunem

Archiwum strony