Strona główna » z życia szkoły

Category Archives: z życia szkoły

Trzymaj formę

Program „Trzymaj Formę” to inicjatywa promująca zdrowy styl życia, charakteryzująca się dwukierunkowym podejściem: propaguje zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną.

Zespół Szkół im. H. Sienkiewicza w Niedoradzu w roku szkolnym 2016/2017 w ramach programu edukacyjnego Trzymaj Formę realizował projekt pt.  „Cukier? Nie, dziękuję!” Poniżej prezentujemy sprawozdanie z przebiegu projektu.

 

* * *

Relacje z projektów i ich rozstrzygnięć z lat poprzednich

Wycieczka rowerowa do Koła Łowieckiego RYŚ

W dniu dzisiejszym odbyła się wycieczka rowerowa do siedziby Koła Łowieckiego „RYŚ” w Bobrownikach. Uczniowie klasy IV PSP i I PG pod opieką pani Dominiki Kosidło i Beaty Linkiewicz przejechali leśnymi drogami. Zatrzymywaliśmy się, aby wysłuchać ciekawej lekcji prowadzonej przez leśniczego Tomasza Johna, który opowiadał dzieciom o racjonalnym gospodarowaniu zasobami leśnymi, opiece nad zwierzyną oraz o ochronie przyrody. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali i zadawali pytania. Na miejscu łowczy, Leszek Szewczyk, przekazał nam wiele cennych informacji na temat funkcjonowania koła łowieckiego. Wysłuchaliśmy odgłosów zwierzyny leśnej, oglądnęliśmy tropy zwierząt oraz nauczyliśmy się gwary łowieckiej. Rozwiązaliśmy też test podsumowujący zdobytą wiedzę i oraz zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

Bardzo serdecznie dziękujemy za wiele cennych wiadomości oraz za upominki i przygotowany dla nas poczęstunek.

Finał Czwartków Lekkoatletycznych z medalami.

Z radością i dumą prezentujemy zdjęcia podium zawodów finałowych Czwartków Lekkoatletycznych w Nowej Sól, które odbyły się 31.05.2017 r. Na podium tłumnie uczniowie naszej szkoły – nie mogło być inaczej, skoro w walkę o medale i satysfakcję z sukcesu włożyli tyle serca i zaangażowania.Zawodnikami Zespołu Szkół w Niedoradzu opiekował się nauczyciel wychowania fizycznego, pan Piotr Pawłowski.

Wszystkim uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Uczciliśmy Święto Narodowe 3 Maja

Apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja jest wpisany w coroczny kalendarz uroczystości naszej szkoły, dlatego też 28 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczystość upamiętniająca 226 rocznicę przyjęcia tego ważkiego Dokumentu. W uroczystości, oprócz społeczności szkolnej, wzięli udział przedstawiciele władz gminy, kuratorium, rodziców oraz sołectwa.

Uczniowie klasy II gimnazjum zaprezentowali krótką lekcję historii i patriotyzmu, która przybliżyła dzieciom i młodzieży okoliczności powstania pierwszej polskiej konstytucji. Montaż słowno-muzyczny miał uświadomić młodemu pokoleniu, że każdy powinien znać historię swojego kraju. Historia potrzebna jest nam wszystkim. Wsłuchując się w głos przeszłości, uczymy się przecież rozumieć i mądrze kształtować teraźniejszość.

Część artystyczną uczniowie klasy II gimnazjum oraz  przygotowali pod opieką nauczyciela języka polskiego – pani Katarzyny Migacz. W czasie uroczystości piosenki zaśpiewali uczniowie klasy VI (Natalia Rekiel i Julian Metack).

Przy okazji wizyty w naszej szkole, pani Katarzyna Pernal-Wydyrkiewicz, Lubuski Wicekurator Oświaty, przekazała listy gratulacyjne Julianowi Metackowi, który został laureatem wojewódzkim Konkursu przedmiotowego z języka niemieckiego, a także nauczycielowi Julka, panu panu Marcinowi Szramie. Do gratulacji dla laureata dołączyła się w imieniu Wójta Gminy Otyń, sekretarz Gminy, pani Halina Malczewska.

Aby obejrzeć zdjęcia z wydarzenia, kliknij w miniaturkę na początku artykułu. Galeria otworzy się w nowym oknie przeglądarki.

Egzaminowani

Uczniowie klasy III gimnazjum, na zdjęciu z wychowawcą – p. Piotrem Pawłowskim, przeżyli prawdziwy maraton egzaminacyjny. W ciągu trzech kwietniowych dni napisali egzamin, składający się z sześciu części. Zdania na temat łatwości zadań egzaminacyjnych są podzielone…Wyniki otrzymamy 16 czerwca.

Kochani Trzecioklasiści, nadal wszyscy trzymamy za Was kciuki!

Warsztaty chemiczne, czyli chemia na wesoło

Specjalistki-instruktorki z Centrum Chemii w Małej Skali z Torunia 12 kwietnia 2017 roku przeprowadziły w naszej szkole warsztaty chemiczne. Zarówno dla przedszkolaków, jak i dla uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjalistów była to doskonała okazja do pogłębienia swojej wiedzy w zakresie przyrody oraz chemii.

Zajęcia rozpoczęły się w salach lekcyjnych. Tam korzystając ze sprzętu i odczynników, które zapewnili prowadzący, uczniowie samodzielnie wykonywali doświadczenia chemiczne, obserwowali wyniki swojej pracy i wyciągali wnioski.

Na koniec wszystkie klasy biorące udział w zajęciach, spotkały się w sali gimnastycznej, aby podziwiać pokaz niezwykłych doświadczeń przeprowadzonych przez profesjonalistów. Oczywiście, także i tutaj nie zabrakło osobistego zaangażowania uczestników, co można zaobserwować na zdjęciach z wydarzenia.

Organizatorką zajęć była pani Dominika Kosidło. Dziękujemy i czekamy na więcej.

Aby obejrzeć zdjęcia z wydarzenia, kliknij w miniaturkę na początku artykułu. Galeria otworzy się w nowym oknie przeglądarki.

Nasz reprezentant w Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W dniu 05.04.2017 w Zespole Szkół w Otyniu odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Z naszej szkoły w zmaganiach konkursowych udział wzięły cztery osoby: Justyna Boczek (kl. III PSP), Mikołaj Januszewicz (kl. III PSP), Julian Metack (kl. VI PSP) oraz Michał Senator (kl. VI PSP). W kategorii klas I-VI miejsce II zajął Michał Senator i tym samym zakwalifikował się do eliminacji powiatowych w Nowej Soli. Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Aby obejrzeć zdjęcia z wydarzenia, kliknij w miniaturkę na początku artykułu. Galeria otworzy się w nowym oknie przeglądarki.

Sukcesy w konkursach przedmiotowych

Z wielką dumą informujemy, że Julian Metack, uczeń klasy VI Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza, został laureatem Konkursu przedmiotowego z języka niemieckiego, organizowanego przez Lubuskiego Kuratora Oświaty.

Natomiast kolega Juliana z klasy, Michał Senator, w Konkursie przedmiotowym z przyrody dotarł aż do finału wojewódzkiego, w którym osiągnął bardzo dobry wynik punktowy.

Obu chłopcom, a także przygotowującym ich do konkursów: nauczycielowi języka niemieckiego, panu Marcinowi Szramie oraz nauczycielce przyrody, pani Dominice Kosidło – serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Życzliwość na wiosnę

21 marca korytarze naszej szkoły przypominały wiosenne łąki. Wszystko za sprawą kolorowo ubranych uczniów – każdego w barwach własnej klasy. Najciekawiej ubraną klasą okazała się I gimnazjum – „czerwoni”. Na pierwszej lekcji uczniowie napisali test, który sprawdził ich wiedzę na temat zdrowia. Później klasy odwiedzały się składając sobie życzenia z okazji Dnia Życzliwości oraz obdarowując koleżanki i kolegów słodkimi niespodziankami.  Wszystkie klasy szkoły podstawowej wzięły udział w wiosennym turnieju o immunitet, chroniący przed zadaniami domowymi. Zdobyły go klasa III SP i V SP.  Było głośno, wesoło, słodko i oczywiście życzliwie.

Aby obejrzeć zdjęcia z wydarzenia, kliknij w miniaturkę na początku artykułu. Galeria otworzy się w nowym oknie przeglądarki.

 

Przedszkolaki powitały wiosnę

We wtorek, 21.03.2017 r., dzieci z oddziału przedszkolnego w Niedoradzu wraz z rodzicami i wychowawczynią Jolantą Piechowiak wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy – powitania wiosny”. Przygotowania do tej uroczystości przedszkolnej odbywały się już wcześniej poprzez naukę piosenek, wymyślanie haseł, natomiast rodzice zajęli się przygotowaniem kukły Marzanny.

O godzinie 11.00 wszystkie przedszkolaki z wychowawczynią i rodzicami zebrały się przed szkoła, by wyruszyć barwnym korowodem. Dzieci z okrzykami, kolorowymi kwiatkami, instrumentami wzbudzały zainteresowanie przechodniów. Po dotarciu na wyznaczone miejsce tradycyjnymi okrzykami „Precz zimo zła”, „ Witaj wiosno” i piosenkami pożegnaliśmy zimę. Nie zabrakło też okazji do wesołej zabawy, a wiosenna impreza zakończyła się wspólnym pieczeniem kiełbasek.

Po powrocie do przedszkola dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mamy nadzieję że zagości u nas na dobre.

Aby obejrzeć zdjęcia z wydarzenia, kliknij w miniaturkę na początku artykułu. Galeria otworzy się w nowym oknie przeglądarki.

Archiwum strony