Strona główna » z życia szkoły

Category Archives: z życia szkoły

Ferie w szkole

Wyjątkowe ferie zimowe A.D. 2017 już za nami. Program „Ferii w szkole” pełen był atrakcji i  niespodzianek: kino familijne, czytanie bajek, wspólne gotowanie, gimnastyka dla dzieci i młodzieży, siatkówka, koszykówka, piłka nożna, tenis stołowy i siłownia, zabawa przy grach planszowych. Nauczyciele prowadzący zajęcia feryjne dołożyli wszelkich starań, żeby nikt się nie musiał nudzić, a wspólnie spędzony czas pozwolił nam nie tylko dobrze odpocząć od trudów nauki, ale też być może odkryć w sobie nowe talenty i zainteresowania.

Aby obejrzeć zdjęcia z wydarzenia, kliknij w miniaturkę na początku artykułu. Galeria otworzy się w nowym oknie przeglądarki.

Co to jest słonka?

Trzydzieścioro uczniów naszej szkoły spędziło zimowy dzień w lesie. Naszymi przewodnikami byli pan Wiesław Januszewicz – prezes Koła Łowieckiego „Słonka” oraz pomysłodawcy akcji, myśliwi: pan Waldemar Bojko i pan Łukasz Kempa. Pomagaliśmy w karmieniu zwierząt, uzupełniając siano w paśnikach i sól w lizawkach.

Następnie gościliśmy w Domku Myśliwskim w Ługowie, gdzie poznaliśmy legendę o św. Hubercie oraz wiele ciekawostek z działalności koła. Niektórzy z nas dopiero tutaj dowiedzieli się, że słonka to ptak.

Ten pełen wrażeń dzień zakończyliśmy pieczeniem kiełbasek nad ogniskiem w myśliwskiej altanie. Bardzo dziękujemy Kołu Łowieckiemu „Słonka” za zorganizowanie nam tak atrakcyjnego wyjazdu.

Aby obejrzeć zdjęcia z wydarzenia, kliknij w miniaturkę na początku artykułu. Galeria otworzy się w nowym oknie przeglądarki.

Graliśmy z WOŚP

W niedzielę 15 stycznia włączyliśmy się do wspólnego grania z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Na scenie przygotowanej w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Otyniu wystąpili:

– śpiewające: Natalia Rekiel, Weronika Pelc, Anastazja Ćmiel, Klaudia Strzelczyk i Roksana Żukowska
– w układzie breakdance Kuba Dąbrowski i Wiktor Stankiewicz
– w pokazie tańca towarzyskiego (samba, jive, cha-cha) Julian Metack ze swoją partnerką ze szkoły tańca Gracja – Alicją Baran

Każdy występ wywoływał burzę oklasków.
Nad całością programu artystycznego czuwała pani Małgorzata Gabriel.

Bardzo dziękujemy wszystkim artystom za występ, a ich rodzicom za poświęcony czas.

Aby obejrzeć zdjęcia z wydarzenia, kliknij w miniaturkę na początku artykułu. Galeria otworzy się w nowym oknie przeglądarki.

Wzięliśmy udział w akcji Szlachetna Paczka

W ramach SZKOLNEGO WOLONTARIATU uczennice gimnazjum w Zespole Szkół w Niedoradzu zorganizowały kiermasz świąteczny. Przygotowały przepiękne kartki świąteczne, bileciki do prezentów, świeczniki i choinki. Dziewczynki sprzedawały je w szkole oraz w Otyniu w ramach Gminnych Mikołajek. Zebraną kwotę wpłacono tytułem : Więcej PACZKI – Darowizna na Stowarzyszenie WIOSNA, które co roku jest organizatorem akcji SZLACHETNA PACZKA.

Jako wolontariusze chcielibyśmy podziękować wszystkim tym, którzy kupili nawet najmniejszą rzecz na kiermaszu i jednocześnie wsparli tak wspaniałą idę ludzkiej życzliwości. Dziękujemy RODZICOM, DZIECIOM, wszystkim MIESZKAŃCOM Niedoradza i Otynia.

wolontariusze
Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza w Niedoradzu
wraz z opiekunem

Pierniczki bożonarodzeniowe

Już dziś w całej szkole pachnie Bożym Narodzeniem! A wszystko za sprawą uczniów klas: III, V i VI.  Od rana w szkolnej stołówce uczniowie z wychowawczyniami ozdabiali bożonarodzeniowe pierniczki. Pachniało gorącą czekoladą i cynamonem. Było mnóstwo śmiechu i kolorowego zamieszania. Powstały piękne płatki śniegu i barwne niedźwiedzie polarne.

Aby obejrzeć zdjęcia z wydarzenia, kliknij w miniaturkę na początku artykułu. Galeria otworzy się w nowym oknie przeglądarki.

Wyskokowe Mikołajki

Były wyskoki, podskoki, salta, skoki do basenu i wiele śmiechu. A wszystko z okazji mikołajek. Uczniowie III klasy SP oraz klasy V i VI wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez trenerów w zielonogórskim parku trampolin SKOOLOCO. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni zapowiedzieliśmy się na kolejnym spotkaniu.

Aby obejrzeć zdjęcia z wydarzenia, kliknij w miniaturkę na początku artykułu. Galeria otworzy się w nowym oknie przeglądarki.

Reaktywacja Szkolnego Klubu Gier Planszowych

skgp-zagrajZ dniem 1 grudnia 2016 powróciliśmy w naszej szkole do cotygodniowej, wspólnej zabawy przy grach planszowych. Spotkania Szkolnego Klubu Gier Planszowych „Zagraj” odbywać się będą w czwartki w godzinach 13.30 – 14.30 w sali 211.

Na miejscu, do dyspozycji uczestników jest spora biblioteczka gier – po części znanych już nam ze spotkań w latach poprzednich, ze szkolnych festiwali gier „Zagraj rodzinnie” czy ze wspólnych spotkań z naszymi, również lubiącymi planszówki, przyjaciółmi ze Szkoły Podstawowej im. A. Lindgren w Falkenbergu.

Poza grami z biblioteczki szkolnej pojawią się też na zajęciach nowe tytuły, spróbujemy też wymyślić własną grę o bezpieczeństwie w sieci. W ten sposób chcemy dołożyć naszą cegiełkę do konkursu Bezpiecznie Tu i Tam, w którym nasza szkoła bierze udział. Mamy też kilka innych pomysłów na ciekawe spędzenie czasu przy grach i w miłym towarzystwie. W najbliższy czwartek na przykład będziemy projektować własne karty do naszej ulubionej ostatnio gry Speed Cubs.

Wszystkich Uczniów, ale także Rodziców i Dziadków, którzy mają czas w czwartki o 13.30, zapraszamy do wspólnego grania. A tymczasem zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmu z naszego pierwszego w tym roku szkolnym planszówkowania.

Wizyta Lubuskiego Kuratora Oświaty w Niedoradzu

wizytakurator01W czwartek 24 listopada naszą gminę odwiedziła Ewa Rawa, Lubuski Kurator Oświaty. W towarzystwie Wójta Gminy Otyń, Barbary Wróblewskiej, zawitała m.in. do Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza w Niedoradzu. Tematem rozmowy z Dyrektorem szkoły, panią Urszulą Wiśniewską, była planowana przez rząd reforma oświaty, a także aktualne potrzeby placówki. Kurator zapewniła o pełnym wsparciu i pomocy przy wdrażaniu reformy.

Pani Kurator znalazła także czas na krótkie spotkanie z poszczególnymi zespołami klasowymi i nauczycielami w trakcie ich zajęć lekcyjnych. Dla dzieci spotkanie z Kurator było wielkim, bardzo sympatycznym przeżyciem.

Nasza szkoła przejdzie termomodernizację

termomodernizacja01Milion złotych z Unii Europejskiej dla szkoły w Niedoradzu! Już w przyszłym roku placówka ta przejdzie termomodernizację. 24 listopada Zarząd Województwa Lubuskiego podjął decyzję o dofinansowaniu projektu złożonego przez Gminę Otyń.

Projekt pod nazwą „Termomodernizacja Zespołu Szkół w Niedoradzu wraz zastosowaniem Odnawialnych Źródeł Energii” przewiduje wymianę okien, drzwi, ocieplenie ścian i stropów, a także wymianę instalacji centralnego ogrzewania. Ponadto planuje się instalację pompy cieplnej i systemu rekuperacji. Wartość całej inwestycji to 1 mln 313 tys. zł, a dofinansowanie z Unii Europejskiej wyniesie 1 mln 19 tysięcy złotych. Inwestycja rozpocznie i zakończy się w 2017 r. „Ogrzewanie tak dużego budynku to spory wydatek dla budżetu gminy. Ocieplenie szkoły znacząco zmniejszy rachunki za gaz.” – dodaje Barbara Wróblewska, Wójt Gminy Otyń.

Wójt w czwartek 24 listopada w sprawie projektu spotkała się z Danielem Roguskim, Zastępcą Dyrektora Departamentu Programów Regionalnych Urzędu Marszałkowskiego. „Wniosek gminy otrzymał wysoką punktację. Gratuluję sukcesu i życzę powodzenia w realizacji inwestycji.” – powiedział Daniel Roguski.

termomodernizacja02

żródło: Profil Urzędu Gminy Otyń w serwisie Facebook

Jesteśmy „Przedszkolem bez próchnicy”!

zajac2Z dumą informujemy, iż nasze przedszkole uczestniczy w realizacji projektu „Dzieciństwo bez próchnicy” – największego ogólnopolskiego programu profilaktyki i edukacji stomatologicznej dla dzieci przedszkolnych, ich rodziców oraz nauczycieli i wychowawców.

W ramach projektu dzieci uczęszczające do naszego przedszkola wezmą udział w ciekawych zajęciach edukacyjnych z zakresu profilaktyki stomatologicznej, zaś ich rodzice otrzymają przystępne i nowoczesne materiały informacyjne, z których dowiedzą się jak powinni dbać o zdrowie zębów i kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe swoich dzieci.

W ramach projektu nasze przedszkole otrzyma również pakiety edukacyjne i pomoce dydaktyczne z zakresu profilaktyki stomatologicznej.

Realizacja projektu jest współfinansowania przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej, współfinansowanie krajowe dla projektu zapewnia Minister Zdrowia.

Archiwum strony