Strona główna » z życia szkoły

Category Archives: z życia szkoły

Klasa II na warsztatach w Zaborze

Gdzie się nie obejrzeć, widać, że rozpoczął się już czas świątecznych przygotowań. Klasa druga, pełna radości w oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia, czwartek, 7 grudnia 2017 r., spędziła twórczo i pracowicie w Lubuskim Centrum Winiarstwa w Zaborze. Pod fachową opieką instruktorów dzieci wykonywały świąteczne ozdoby. A ponieważ czas pozostały do świąt pozwala jeszcze na dotrzymanie tradycji wysyłania kartek świątecznych z życzeniami, klasa wykonała także piękne, błyszczące kartki z przygotowanych dla nas materiałów.

Mogliśmy również skorzystać z budki fotograficznej, drukującej zakładki do książki z zamieszczonym na niej naszym zdjęciem oraz podziwiać piękne krajobrazy naszego regionu. Poznaliśmy też pokrótce etapy, potrzebne urządzenia do produkcji wina.

Dziękujemy Kierownictwu ośrodka za szczególnie ciepłe przyjęcie, miłą atmosferą oraz poczęstunek. Rodzicom wychowawczyni klasy, pani Zuzanna Gabrysiak, przekazuje w tym miejscu serdeczne podziękowania za inicjatywę, współpracę i dowóz dzieci na warsztaty.

Św. Mikołaj zawitał do nas z pomocnikami

6 grudnia 2017 r.  św. Mikołaj nie zapomniał o dzieciach i młodzieży ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Niedoradzu. Wraz ze swoimi pomocnikami, panią wójt Barbarą Wróblewską, pracownikami Urzędu Gminy Otyń oraz Gminnego Centrum Kultury, przyjechał obdarować małych Niedoradzan słodkimi paczkami.

Spotkanie z Mikołajem było pełne radości nie tylko ze względu na prezenty, ale może jeszcze bardziej z tego powodu, że wszyscy poczuli wyraźnie zbliżającą się atmosferę świąt.

Zabytki kręcą

6 grudnia 2017 r., jeszcze przez wizytą Mikołaja, uczniowie kl. VI, VII i III gimnazjum wzięli udział w warsztatach z zakresu dziedzictwa kulturowego pod hasłem Zabytki kręcą. Dyskutowano o tym, czym jest dziedzictwo kulturowe, co może być nazwane zabytkiem. Zastanawiano się, jak można zainteresować zabytkiem lokalnym turystów i inwestorów. Uczniowie pisali też, dotyczące lokalnych obiektów zabytkowych, historie kryminalne i komediowe, które mogłyby te zabytki wypromować.

Warsztaty, poprowadzone przez panią Barbarę Łepkowską, członkinię Stowarzyszenia Historyków Sztuki i wiceprezes Fundacji Plenerownia, były drugą częścią projektu Zabytkomania prowadzonego przez Narodowy Instytut Dziedzictwa.

 

Warsztaty zdobienia piernika

W Mikołajki, 6 grudnia 2017 r. odbyły się w naszej szkole „Warsztaty zdobienia piernika”. Uczestnikami warsztatów były przedszkolaki oraz dzieci z klas I – IV. Mali cukiernicy zapoznali się z techniką wykonywania dekoracji na piernikach. Dzieci mogły wykazać się kreatywnością i fantazją, dlatego też każdy piernik ozdobiony przez uczestników warsztatów był unikatowy. W czasie warsztatów nie zabrakło też słodkich wrażeń.

Dekorowanie pierników jest piękną tradycją, pozwala tworzyć niepowtarzalną atmosferę i piękne kreacje, które można zawiesić na choince, podarować komuś bliskiemu, lub po prostu …zjeść.

Mikołajkowe rozgrywki w siatkówkę

Wyrównany poziom prezentowały klasa II i III gimnazjum. Po ciężkim boju zwyciężyła klasa III. Kolejny mecz rozegrały klasa VI i VII. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła klas III gimnazjum, drugie miejsce  klasa VII, trzecie miejsce klasa II g, a czwarte klasa VI. – Tak oto wyglądają wyniki MIKOŁAJKOWYCJH ROZGRYWEK SPORTOWYCH W SIATKÓWKĘ, rozstrzygniętych  5 grudnia 2017 r.

Atmosfera na sali gimnastycznej była naprawdę gorąca. Przy dopingu kibiców  i dobrej muzyce cieszyliśmy się godziną wspólnie przeżywanego sportu. Przypominaliśmy sobie, że poza komputerem czy  telefonem komórkowym ważny jest ruch, który stanowi podstawę zdrowego trybu życia oraz, że aktywność fizyczna jest gwarancja dobrego samopoczucia.

Szkolne Koło PCK wraz ze swoim opiekunem, panią Zuzanną Gabrysiak, gratuluje wszystkim uczestnikom akcji i życzy, by świadomość aktywności fizycznej i prawidłowego odżywiania wzrastała w nas z każdym rokiem pobytu i współpracy w naszej szkole.

 

Julia wyróżniona w konkursie plastycznym

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli zorganizowali konkurs dla dzieci ze szkół i przedszkoli powiatu nowosolskiego. Nasza szkoła włączyła się w akcję. Dzieci zrobiły ozdoby świąteczne, które zostały dostarczone do Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli. 01 grudnia policjanci wyłonili zwycięzców, którzy otrzymali nagrody rzeczowe oraz policyjne gadżety. Wśród wyróżnionych prac znalazły się prace naszej uczennicy, Julii Kuligowskiej z klasy III i jej siostry, Pauliny.

Wszystkie ozdoby świąteczne zostaną wystawione na aukcję internetową „Bazarek dla Oleńki Łuczak”, z której pieniądze zostaną przekazane na leczenie zmagającej się z nowotworem mózgu 5-letniej Oleńki – córki nowosolskiego policjanta.

Marysia z Koła PCK nagrodzona za plakat

W czwartek, 30 listopada 2017 r. w zielonogórskim Biurze Wystaw Artystycznych uroczyście podsumowano Wojewódzki Konkurs Plastyczny na temat Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. W konkursie wzięło udział 702 uczniów z 74 placówek oświatowych województwa lubuskiego.

Członkowie  naszego Szkolnego Koła PCK pod opieką pani Zuzanny Gabrysiak, już po raz kolejny zmierzyli się z tym tematem, wyrażając w formie plakatu, jak ważne jest pomaganie drugiemu człowiekowi. W kategorii szkół podstawowych uczennica  niedoradzkiej placówki,  Maria Gąsiorowska, swoją pracą „Warto pomagać” zajęła  I miejsce.

Serdecznie gratulujemy Marysi i życzymy dalszych sukcesów.

Rozmawialiśmy o problemie HIV/AIDS

W ramach działań profilaktyczno-wychowawczych szkoły w dniu 30 listopada 2017 r. we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Nowej Soli zorganizowane zostały warsztaty na temat HIV/AIDS. Pracownik Stacji, pani Magdalena Karpińska, naświetliła uczniom klas VI i VII oraz oddziałów gimnazjalnych zagrożenia związane z wirusem HIV, sposoby jego rozprzestrzeniania się i skutki zarażenia dla zdrowia człowieka. Uczniowie dowiedzieli się także, jakich zachowań należy unikać, aby nie zostać zarażonym oraz gdzie w razie potrzeby można szukać pomocy i rady. Prowadząca prześwietliła także stereotypy o ludziach zakażonych wirusem HIV i chorych na AIDS, funkcjonujące w naszym społeczeństwie.

Warsztaty prowadzone w formie rzeczowej, ale bardzo przystępnej pogadanki zakończyło się ćwiczeniem sprawdzającym przyswojenie przez uczniów nowych wiadomości. Okazało się, że wszyscy słuchali bardzo uważnie, bo zadanie podsumowujące wykonane zostało bezbłędnie.

Andrzejki na wesoło i sportowo!

Czas zabaw andrzejkowych nastraja wszystkich radością. W naszej szkole ten dzień okazał się doskonałą okazją do poznania i przypomnienia sobie tradycji związanych z tym świętem.

Dzieci z klas I- III i przedszkolaki bawiły się tego dnia wspólnie. Szkolną salę gimnastyczną wypełniły pląsy, zabawy i wróżby. Wychowawcy zadbali o ty, by zintegrować wszystkie dzieci oraz by nie zabrakło im miłych wrażeń. Swój wkład mieli również jak zawsze niezawodni rodzice, pomagający przeprowadzić nieodzowne tego dnia wróżby. Z radością można było obserwować wspólne dziecięce podskoki, obroty i pląsy. Na zakończenie jeszcze aerobik dla wszystkich. Zamknięciem  wydarzenia były przygotowane przez rodziców słodkie wypieki. Muffinki królowały. Wychowawcy klas I-III przekazują rodzicom podziękowania za zaangażowanie i słodki poczęstunek.

Klasy starsze Andrzejki świętowały w swoim gronie. Uczniowie wyszukali informacje na temat tradycyjnych wróżb i przygotowali je dla swoich kolegów i koleżanek.  Nie zabrakło lania wosku, ustawiania butów do progu czy wróżenia z obierek. Były tez wróżby autorskie, wymyślone według własnego pomysłu uczniów. Wszyscy świetnie się bawili, przyjmując usłyszane przepowiednie z zaciekawieniem, ale też z przymrużeniem oka. Wiadomo przecież, że życie potrafi być dużo bardziej ciekawe i zaskakujące niż najwymyślniejsza nawet wróżba.

 

Dzień Misia

W piątek 24.11.2017r. przedszkolaki z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy I i II uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Misia Pluszowego. Tego dnia każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe, różowe. Nasza sala przedszkolna zamieniła się w Misiową Krainę.

Wspólne spotkanie rozpoczęło się od przypomnienia historii Święta Pluszowego Misia. Następnie dzieci obejrzały prezentację multimedialną i poznały historię niedźwiedzia Wojtka, który został żołnierzem. Przedszkolaki i uczniowie wysłuchali fragmentów książki Ł. Wierzbickiego pt. ” Dziadek i niedźwiadek”, które przeczytał dyrektor szkoły, pan Wiesław Szklarz. Potem był czas na misiowe tańce i misiowe kolorowanki oraz słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Dzień Misia przyniósł wszystkim wiele uśmiechu. Jednak najwięcej radości sprawiła dzieciom sama okazja do zaprezentowania swojego misia kolegom i koleżankom oraz możliwość zabawy za swoim ukochanym Przyjacielem.

Archiwum strony