Strona główna » z życia szkoły » Rozmawialiśmy o problemie HIV/AIDS

Rozmawialiśmy o problemie HIV/AIDS

W ramach działań profilaktyczno-wychowawczych szkoły w dniu 30 listopada 2017 r. we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Nowej Soli zorganizowane zostały warsztaty na temat HIV/AIDS. Pracownik Stacji, pani Magdalena Karpińska, naświetliła uczniom klas VI i VII oraz oddziałów gimnazjalnych zagrożenia związane z wirusem HIV, sposoby jego rozprzestrzeniania się i skutki zarażenia dla zdrowia człowieka. Uczniowie dowiedzieli się także, jakich zachowań należy unikać, aby nie zostać zarażonym oraz gdzie w razie potrzeby można szukać pomocy i rady. Prowadząca prześwietliła także stereotypy o ludziach zakażonych wirusem HIV i chorych na AIDS, funkcjonujące w naszym społeczeństwie.

Warsztaty prowadzone w formie rzeczowej, ale bardzo przystępnej pogadanki zakończyło się ćwiczeniem sprawdzającym przyswojenie przez uczniów nowych wiadomości. Okazało się, że wszyscy słuchali bardzo uważnie, bo zadanie podsumowujące wykonane zostało bezbłędnie.

Archiwum strony